Algal lyophilized cells-13C (Synechococcus sp.)
ALDRICH/487945 - ≥99 atom % 13C
MDL Number: MFCD00197701
Product Type: Chemical
| isotopic purity | ≥99 atom % 13C |
| Quality Level | 200 ![]() |
| storage temp. | −20°C |
| Packaging: | 1 g in glass bottle |
| Packaging: | This product may be available from bulk stock and can be packaged on demand. For information on pricing, availability and packaging, please contact Stable Isotopes Customer Service . |
| RIDADR | NONH for all modes of transport |
| WGK Germany | WGK 3 |
| Flash Point(F) | Not applicable |
| Flash Point(C) | Not applicable |
| Storage Temp. | −20°C |
| UNSPSC | 12142200 |

