Silicon nitride - reaction bonded
ALDRICH/GF12948958 - tube, outside diameter 5.0 mm, length 100 mm, wall thickness 1.0 mm
Synonym: SI637250
Product Type: Chemical
| form | tubes |
| L | 100 mm |
| manufacturer/tradename | Goodfellow 129-489-58 |
| O.D. | 5.0 mm |
| wall thickness | 1.0 mm |
| General description: | For updated SDS information please visit www.goodfellow.com |
| Legal Information: | Product of Goodfellow |
| UNSPSC | 12352103 |
