Nickel-iron alloy, Ni70Fe30
ALDRICH/GF20028046 - 20m insulated wire, 0.025mm conductor diameter, 0.0035mm insulation thickness, polyimide insulation
Synonym: NJ125825
Product Type: Chemical
| conductor diam. | 0.025 mm |
| description | polyimide insulation |
| form | wire (insulated) |
| insulation thickness | 0.0035 mm |
| L | 20 m |
| manufacturer/tradename | Goodfellow 200-280-46 |
| General description: | For updated SDS information please visit www.goodfellow.com. |
| General description: | Product of Goodfellow |
| UNSPSC | 11101712 |
