Stainless steel - AISI 304
ALDRICH/GF53260095 - foil, Fe/Cr18%/Ni 10%, thickness 1.0 mm, 9.5 mm diameter, temper annealed
Synonym: FE220360
Product Type: Chemical
| diam. | 9.5 mm |
| diameter | 9.5 mm |
| form | foil |
| manufacturer/tradename | Goodfellow 532-600-95 |
| thickness | 1.0 mm |
| General description: | For updated SDS information please visit www.goodfellow.com |
| Legal Information: | Product of Goodfellow |
| UNSPSC | 11171600 |
