Alumina
ALDRICH/GF53821515 - sputtering target, thickness 6.35 mm, 76.2 mm diameter, purity 99.99%
Synonym: AL609601
Product Type: Chemical
| assay | 99.99% |
| diam. | 76.2 mm |
| diameter | 76.2 mm |
| form | sputtering target |
| manufacturer/tradename | Goodfellow 538-215-15 |
| thickness | 6.35 mm |
| General description: | For updated SDS information please visit www.goodfellow.com |
| Legal Information: | Product of Goodfellow |
| Purity | 99.99% |
| UNSPSC | 11181511 |
