Quartz - fused
ALDRICH/GF56120554 - tube, outside diameter 25 mm, length 100 mm, wall thickness 1.5 mm
Synonym: SI617480
Product Type: Chemical
| form | tubes |
| L | 100 mm |
| manufacturer/tradename | Goodfellow 561-205-54 |
| O.D. | 25 mm |
| wall thickness | 1.5 mm |
| General description: | For updated SDS information please visit www.goodfellow.com |
| Legal Information: | Product of Goodfellow |
| UNSPSC | 11101503 |
