Invar® - controlled expansion alloy
ALDRICH/GF56341515 - foil, Fe 64%/Ni 36%, thickness 0.5 mm, 50 mm diameter, temper annealed
Synonym: FE020351
Product Type: Chemical
| diam. | 50 mm |
| diameter | 50 mm |
| form | foil |
| manufacturer/tradename | Goodfellow 563-415-15 |
| thickness | 0.5 mm |
| General description: | For updated SDS information please visit www.goodfellow.com |
| Legal Information: | Invar is a registered trademark of Aperam Alloys Imphy |
| Legal Information: | Product of Goodfellow |
| UNSPSC | 11101711 |
