Stainless steel - AISI 316
ALDRICH/GF58391950 - foil, Fe/Cr18%/Ni 10%/Mo 3%, thickness 0.05 mm, length 10 m, coil width 50 mm
Synonym: FE240252
Product Type: Chemical
| coil width | 50 mm |
| form | foil |
| L | 10 m |
| manufacturer/tradename | Goodfellow 583-919-50 |
| thickness | 0.05 mm |
| General description: | For updated SDS information please visit www.goodfellow.com |
| Legal Information: | Product of Goodfellow |
| UNSPSC | 11171600 |
