Polyimide
ALDRICH/GF59182612 - (PI), laminate, thickness 0.1 mm, size 100 × 100 mm, polymer thickness 0.05mm
Synonym: IM301536
Product Type: Chemical
| description | Backing Material: 0.035mm Copper |
| form | film |
| manufacturer/tradename | Goodfellow 591-826-12 |
| size | 100 × 100 mm |
| thickness | 0.1 mm |
| General description: | For updated SDS information please visit www.goodfellow.com |
| Legal Information: | Product of Goodfellow |
| RIDADR | NONH for all modes of transport |
| WGK Germany | WGK 3 |
| Flash Point(F) | Not applicable |
| Flash Point(C) | Not applicable |
| UNSPSC | 12352100 |
