Nickel/Chromium
ALDRICH/GF62263807 - foil, Ni80%/Cr20%, thickness 0.10 mm, length 2 m, coil width 25.4 mm
Synonym: NI050237
Product Type: Chemical
| coil width | 25.4 mm |
| form | foil |
| L | 2 m |
| manufacturer/tradename | Goodfellow 622-638-07 |
| thickness | 0.10 mm |
| General description: | For updated SDS information please visit www.goodfellow.com |
| Legal Information: | Product of Goodfellow |
| UNSPSC | 11101711 |
