Nickel-chromium alloy, Ni80Cr20
ALDRICH/GF62430656 - 10m insulated wire, 0.0125mm conductor diameter, 0.003mm insulation thickness, polyimide insulation
Synonym: NI055820
Product Type: Chemical
| conductor diam. | 0.0125 mm |
| description | polyimide insulation |
| form | wire (insulated) |
| insulation thickness | 0.003 mm |
| L | 10 m |
| manufacturer/tradename | Goodfellow 624-306-56 |
| General description: | For updated SDS information please visit www.goodfellow.com. |
| General description: | Product of Goodfellow |
| UNSPSC | 11101711 |
