Polytetrafluoroethylene
ALDRICH/GF63284036 - (PTFE), film, thickness 0.005 mm, L 0.5 m, coil width 450 mm
Synonym: FP301050
Product Type: Chemical
| coil width | 450 mm |
| form | film |
| L | 0.5 m |
| manufacturer/tradename | Goodfellow 632-840-36 |
| thickness | 0.005 mm |
| General description: | For updated SDS information please visit www.goodfellow.com |
| Legal Information: | Product of Goodfellow |
| RIDADR | NONH for all modes of transport |
| WGK Germany | WGK 3 |
| Flash Point(F) | Not applicable |
| Flash Point(C) | Not applicable |
| UNSPSC | 12352100 |
