Polyvinylfluoride
ALDRICH/GF63723056 - (PVF), film, thickness 0.013 mm, L 1 m, coil width 300 mm
Synonym: FV331013
Product Type: Chemical
| coil width | 300 mm |
| form | film |
| L | 1 m |
| manufacturer/tradename | Goodfellow 637-230-56 |
| thickness | 0.013 mm |
| General description: | For updated SDS information please visit www.goodfellow.com |
| Legal Information: | Product of Goodfellow |
| RIDADR | NONH for all modes of transport |
| UNSPSC | 12352100 |
