Stainless steel - AISI 316l
ALDRICH/GF63977439 - tube, Fe/Cr18%/Ni10%/Mo 3%, outside diameter 1.65 mm, length 500 mm, wall thickness 0.13 mm
Synonym: FF217199
Product Type: Chemical
| form | tubes |
| L | 500 mm |
| manufacturer/tradename | Goodfellow 639-774-39 |
| O.D. | 1.65 mm |
| wall thickness | 0.13 mm |
| General description: | For updated SDS information please visit www.goodfellow.com |
| Legal Information: | Product of Goodfellow |
| UNSPSC | 11171600 |
