Aluminum alloy 3003
ALDRICH/GF64165057 - honeycomb, Al98%/Mn 1%/Fe 0.5%/Si 0.5%, thickness 20 mm, size 300 × 300 mm, cell size 6.35 mm
Synonym: AB112500
Product Type: Chemical
| cell size | 6.35 mm |
| form | honeycomb |
| manufacturer/tradename | Goodfellow 641-650-57 |
| size | 300 × 300 mm |
| thickness | 20 mm |
| General description: | For updated SDS information please visit www.goodfellow.com |
| Legal Information: | Product of Goodfellow |
| UNSPSC | 12352311 |
