Nickel-chromium alloy, Ni80Cr20
ALDRICH/GF64795517 - 5m insulated wire, 0.25mm conductor diameter, 0.025mm insulation thickness, polyimide insulation
Synonym: NI055890
Product Type: Chemical
| conductor diam. | 0.25 mm |
| description | polyimide insulation |
| form | wire (insulated) |
| insulation thickness | 0.025 mm |
| L | 5 m |
| manufacturer/tradename | Goodfellow 647-955-17 |
| General description: | For updated SDS information please visit www.goodfellow.com. |
| General description: | Product of Goodfellow |
| UNSPSC | 11101711 |
