Polyaramid
ALDRICH/GF65215548 - (polymetaphenylene isophthalamide), film, thickness 0.25 mm, L 1 m, coil width 118 mm
Synonym: AR311250
Product Type: Chemical
| coil width | 118 mm |
| form | film |
| L | 1 m |
| manufacturer/tradename | Goodfellow 652-155-48 |
| thickness | 0.25 mm |
| General description: | For updated SDS information please visit www.goodfellow.com |
| Legal Information: | Product of Goodfellow |
| RIDADR | NONH for all modes of transport |
| UNSPSC | 12352100 |
