Stainless Steel - AISI 316 alloy, FeCr18Ni10Mo3
ALDRICH/GF65343214 - 100m insulated wire, 0.025mm conductor diameter, 0.002mm insulation thickness, polyester insulation
Synonym: FE245815
Product Type: Chemical
| conductor diam. | 0.025 mm |
| description | polyester insulation |
| form | wire (insulated) |
| insulation thickness | 0.002 mm |
| L | 100 m |
| manufacturer/tradename | Goodfellow 653-432-14 |
| General description: | For updated SDS information please visit www.goodfellow.com. |
| General description: | Product of Goodfellow |
| UNSPSC | 11171600 |
