Stainless Steel - AISI 316 alloy, FeCr18Ni10Mo3
ALDRICH/GF65724127 - 5m insulated wire, 0.075mm conductor diameter, 0.018mm insulation thickness, ptfe (polytetrafluoroethylene) insulation
Synonym: FE245810
Product Type: Chemical
| conductor diam. | 0.075 mm |
| description | ptfe (polytetrafluoroethylene) insulation |
| form | wire (insulated) |
| insulation thickness | 0.018 mm |
| L | 5 m |
| manufacturer/tradename | Goodfellow 657-241-27 |
| General description: | For updated SDS information please visit www.goodfellow.com. |
| General description: | Product of Goodfellow |
| UNSPSC | 11171600 |
