Polyethylene Terephthalate
ALDRICH/GF68647977 - (polyester, PET, PETP), film, thickness 0.075 mm, L 1 m, coil width 914 mm
Synonym: ES301301
Product Type: Chemical
| coil width | 914 mm |
| form | film |
| L | 1 m |
| manufacturer/tradename | Goodfellow 686-479-77 |
| thickness | 0.075 mm |
| General description: | For updated SDS information please visit www.goodfellow.com |
| Legal Information: | Product of Goodfellow |
| RIDADR | NONH for all modes of transport |
| UNSPSC | 12352100 |
