Polyamide - Nylon 6, 6
ALDRICH/GF69322888 - (PA 6,6), film, thickness 0.017 mm, L 0.5 m, coil width 300 mm
Synonym: AM321017
Product Type: Chemical
| coil width | 300 mm |
| form | film |
| L | 0.5 m |
| manufacturer/tradename | Goodfellow 693-228-88 |
| thickness | 0.017 mm |
| General description: | For updated SDS information please visit www.goodfellow.com |
| Legal Information: | Product of Goodfellow |
| RIDADR | NONH for all modes of transport |
| UNSPSC | 12352100 |
