Aluminum/Silicon
ALDRICH/GF69566620 - rod, Al99%/Si 1%, 5 mm diameter, bulk density 2.7 g/cm3, length 100 mm
Synonym: AL057935
Product Type: Chemical
| assay | ≥99% |
| bulk density | 2.7 g/cm3 |
| diameter | 5 mm |
| form | rod |
| L | 100 mm |
| manufacturer/tradename | Goodfellow 695-666-20 |
| General description: | For updated SDS information please visit www.goodfellow.com |
| Legal Information: | Product of Goodfellow |
| Purity | ≥99% |
| UNSPSC | 12352311 |
