Boron nitride
ALDRICH/GF82111463 - tube, outside diameter 16 mm, length 50 mm, wall thickness 2.5 mm
Synonym: B 607120
Product Type: Chemical
| form | tubes |
| L | 50 mm |
| manufacturer/tradename | Goodfellow 821-114-63 |
| O.D. | 16 mm |
| wall thickness | 2.5 mm |
| General description: | For updated SDS information please visit www.goodfellow.com |
| Legal Information: | Product of Goodfellow |
| UNSPSC | 12352103 |
